Enelsan Devir Bekçisi

Enelsan Devir Bekçisi

Enelsan firması olarak, Elektromanyetik Debimetre ‘nin yanı sıra, Seviye Ölçerler ve Swithcler, Basınç Transmitterlari, Sıcaklık Transmitterları ve Devir Bekçisi gibi ürünleride yerli olarak üretebilmektedir. Enelsan Devir Bekçisi; algılayıcı, ön yükseltici ve elektronik üniteden oluşan endüstriyel bir koruma sistemidir. İlerleyen veya dönen makinelerde hareket kaybını güvenilir bir doğrulukla kullanıcıya bildirir. Alarm konumu belirlenen bir hızın altında yada üzerinde olarak seçilir.

Enelsan’ın tasarlayıp ürettiği temassız hareket algılama sistemi uzak mesafeden sağlıklı algılama yaparak en zor çevre ve çalışma şartlarında bile düşük maliyetle maksimum koruma sağlar.

Enelsan devir bekçisi uzun ömürlüdür ve dayanıklı algılayıcısı toz, kir ve nemden etkilenmediği gibi, temassız çalışma tasarımı yağlama, temizleme ve aşınma sonucu parça değişimi ihtiyacını ortadan kaldırır. Ön yükseltici ayrı bir alüminyum döküm kutu içerisinde bulunduğu için algılayıcı çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilir.

Enelsan devir bekçilerinin montaj ve kablajı çok basittir. Algılanacak metal malzeme ile arasında 10 cm mesafe olacak şekilde yerleştirilebilir.

Bu sistem hareketli ekipmanlardaki arızalar sebebi ile meydana gelen durma zamanları ve temizlik masraflarını büyük ölçüde azaltır. Kullanımı büyük maddi zararları, hatta sıkışmadan doğabilecek yangın tehlikelerini önler. İşletmede çok etkili olan bu koruma sistemleri belki de daha ilk uyarısında kendini amorti eder.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Avantajları : – 2~3000 d/dk arası ayarlanabilir set değeri.

– Yol vermede 0~60 saniye arası ayarlanabilir gecikme süresi.

– Algılayıcının çalışması ve röle konumunu görsel olarak izleme.

– Set değerinin üstünde yada altında alarm olanağı.

Besleme : 220 V AC, 50Hz, 5VA, ± 10V

Çıkışlar 2 adet C tipi role (DPDT) 220 V AC’de 5A.

Hassasiyet : Tekrarlama: ±%1, Ölü bant:± % 0,25.

Koruma sınıfı : IP65,NEMA 4 eşdeğeri.

Algılayıcı : – 0~10 cm arası ayarlanabilir algılama mesafesi.

– 260 ˚C’ye kadar dayanabilen özel algılayıcı tasarımı.

– Alüminyum döküm kılıf

– Montaj flanşı ve kontra somunu üzerinde.

– Yüksek sıcaklığa dayanıklı 30m’ye kadar uzatılabilir özel silikon kablo.

Ön yükseltici : -Alüminyum döküm gövde, alüminyum döküm kapak ve kauçuk conta.

-Ana üniteden standart iki izli kablo ile izlenir.

Koruma sınıfı : IP65,NEMA 4 eşdeğeri.


Benzer İçerik