Enelsan Debimetre Kalibrasyon Laboratuvarı, sıvı debi ölçümlerini gerçekleştirmek ve su sayacı kalibrasyonu amacıyla kurulmuştur. Laboratuvar dışındaki 50 ton su kapasiteli havuzdan muhtelif debi ve basınçtaki frekans kontrollü pompa ve 3 adet değişik çaplardaki frekans debimetrelerin kullanımı ile 700 m3/h üst sınırlara kadar % 0,14 ile %0,20 arasında değişen belirsizlik değerleri ile kalibrasyon yapılabilmektedir.

TÜRKİYENİN ÖZEL SEKTÖRDE İLK VE TEK TÜRKAK AKREDİTASYON BELGELİ DEBİMETRE KALİBRASYON LABORATUVARI

ENELSAN DEBİMETRE KALİBRASYON LABORATUVARIenelsan_turkak_kalibrasyon

Laboratuvar Hakkında Genel Tanıtım

Enelsan Debimetre Kalibrasyon Laboratuvarı, sıvı debi ölçümlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Laboratuvar dışındaki 50 ton su kapasiteli havuzdan muhtelif debi ve basınçtaki frekans kontrollü pompa ve 3 adet değişik çaplardaki referans debimetrelerin kullanımı ile 700 m3/h üst sınırlara kadar % 0,14 ile %0,20 arasında değişen belirsizlik  değerleri ile kalibrasyon yapılabilmektedir.

Enelsan Debimetre Kalibrasyon Laboratuvarı Kalibrasyon Yöntemleri

      • Tartım Sistemi İle Kalibrasyon
      • Referans Debimetre İle Kalibrasyon

PDF formatındaki broşürlerimizi aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Kalibrasyon konularında  kalibrasyon@enelsan.com  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

PORTATİF DEBİ ÖLÇÜMÜ

Krohne UFM610P ve Optisonic 6400 ile Ultrasonik portatif debi ölçüm hizmeti verilmektedir. Kolay kurulumuyla pek çok avantajlar sunmaktadır, güvenliği arttırır doğruluk ve yüksek güvenirlilik sağlar. Debimetre ile her iki yönde anlık akış, toplam akış, akış hızı, ses hızı ve sinyal gürültü oranı ölçülebilmektedir ve LCD ekran üzerinde izlenebilmektedir. USB bellek girişi sayesinde pc aktarımı sağlanıp alınan ölçümler ayrıntılarıyla birlikte alınmaktadır.

1 3 4